פרויקטים
עיצוב פנים
סגנון חיים
גלריית וידאו
מטבחים
חדרי שינה
חדרי ילדים
ארונות
חדרי עבודה
ספריות
מזנונים
פינות אוכל
מערכות ישיבה
שולחנות סלון
חדרי אמבטיה
שידות/קומודות
מדרגות/מעקות
פרגולות
סאונות יבשות


צור קשר
     לתיאום
פגישה  מראש
052-2855028

מדרגות עץ

האלמנט הארכיטקטוני הקרוי מדרגות הוא גם האלמנט ההנדסי החשוב בכל מבנה, בין אם זה ארמון מפואר של לואי ה- 14 ובין אם זו דירת גג במרכז תל אביב. אומנם מעבר להיותן חשובות ומשמשות למעבר ממפלס אחד למשנהו, המדרגות היו מאז ומעולם לסמל של פאר והתרוממות רוח אם כי היו נחלתם של בעלי אמצעיים בלבד שהשתלבו נהדר עם דלתות כניסה מעוצבות. אך הזמנים השתנו והיום זהו פריט נפוץ בחיינו המשמש אותנו גם מבלי שנשים לב לכך: במוסדות ציבוריים, במקומות בילוי ונופש, בבתי עסקים ובבנייני מגורים. אומנם בעוד שבעשורים האחרונים הצורך במדרגות בבניינים ציבוריים ופרטיים פחת, בעיקר בגלל השימוש במעליות, עדיין אין בניין ואין מגדל הנבנה ללא מדרגות.


סוגים של מדרגות עץ

המגמה הבולטות בתחום המדרגות הביתיות היא ללא ספק המגמה של מדרגות עץ, המספקת יתרונות רבים כמו חסכון כספי, קלות בהרכבה, זמן קצר הנדרש להתקנה והעדר צורך בהשגת אישורים מוועדות הבנייה העירוניות. אך בנוסף לכל אלה, מדרגות עץ הן גם פריט המשמש לבידוד תרמי של הבית מקור וחום, מה שעוזר לחסוך בחשמל. היום ניתן למצוא מבחר עשיר מאד של מדרגות עץ: מדרגות מעץ האגוז, מעץ בוק, מעץ אקליפטוס, מעץ דובדבן ועוד. לרוב העצים מהם עשויות המדרגות יהיו מכוסים בלכה אפוקסית המסייעת בשמירה על העץ לאורך זמן רב.


בניית מדרגות עץ

בניית מדרגות עץ, בין אם מדובר בסביבה שמחוץ לבית ובין אם זה חלל הבית, הוא פרויקט הדורש ניסיון ומקצועיות רבה. הרי מדובר בפריט הנדסי די מורכב המחייב ידע בתכנון וביצוע. חשוב גם לקחת בחשבון כי בעקבות חוק, שנחקק באמצע שנות ה- 60 , המכונה "חוק התכנון והבנייה" חלה חובה לבנות מדרגות לפי נוסחה של 2H+B=61-63, כלומר גובה שני רומים פלוס אורך של שלח אחד, חייב לתת תוצאה שבין 61 ל- 63 ס"מ. במילים אחרות, אם רוצים לבנות 16 מדרגות והמרחק בין שני המפלסים הוא 2.64 מטרים, יש לחלק את שני המספרים הללו זה בזה ולקבל את גובה המדרגה שהיא 16.5 ס"מ.


עיצוב מדרגות

מדרגות, ומדרגות עץ בפרט, הן האלמנט העיצובי הנפוץ והמבוקש, המשתלבות היטב בתכנון ובעיצוב האסתטי של חלל הבית. כך למשל, מדרגות עץ בשילוב עם מעקה מתכת בצבע זהב, על רקע של קיר גבס מצופה באבני בריקים מלאכותיים, יכולים לשדרג כל מקום ותמורת תקציב יחסית נמוך. יתרה מכך, בזכות המבחר העשיר של סוגי המדרגות המוצעות לצרכן, ניתן אפילו להתאים את סוג העץ של המדרגות לסוגי העץ של רהיטים אחרים בבית. אפשר שהצבע של המדרגות יהיה בצבע של ארונות המטבח או בצבע של הפרקט בחדר השינה, ואפשר גם שצבעם יהיה שונה כדי להיות ה"היי לייט" של הבית.